Aktivnosti za potencijalno darovitu djecu u studenom i prosincu

U studenom smo započeli s programom za potencijalno darovitu djecu. Zajedno smo odabrali ime naše skupine, te se radujemo što ćemo s vama podijeliti sve što „Kockići“ marljivo istražuju i uče.

Upoznali smo se kroz različite socijalne igre i izveli pokus „zmaj koji riga vatru“. Jedva smo čekali proučavati gravitaciju, gradili smo „Most od kovanica“, mjerili težinu balona, provodili razne pokretne igre i pokus s vodom.

U prosincu smo uživali proučavajući svjetlost, tražili smo „mrakiće“ sa džepnim svjetiljkama po prostoriji, a posebno nam se svidjela igra „Uhvati svjetlo“ za koju smo koristili disko kuglu. Promatrali smo kako struja utječe na svjetlost i isprobali istraživačku igru „Lom svjetlosti“ za koju smo koristili stakalca u boji i džepne svjetiljke.

Jedva čekamo nastavak aktivnosti!