Menu Close

Projekt “ŠKOLE ZA AFRIKU” u centralnom objektu

Već smo prije pisali o aktivnostima koje se provode u područnom objektu ”Mitnica”, unutar projekta ”Škole za Afriku”.

Sada se selimo u Centralni objekt i u nastavku opisujemo kako je ovaj projekt zaživio i u ovom objektu DV Vukovar I.

Na zanimljiv način, djeca u skupini Pčelice uče o različitim uvjetima življenja i odrastanja. Uz otkrivanja najrazličitijih  spoznaja o Africi, afričkim životinjama, kulturi… djecu se posebno nastoji osvijestiti o skromnosti života kojima su djeca u Burkini Faso izložena. Time se, primjereno njihovoj dobi,  nastoje osvijestiti važnost razlikovanja primarnih potreba od onih nametnutih.

Isto tako, razvijanje empatije i važnost pomaganja, ukazivanje na činjenicu da i pojedina osoba može svojim djelovanjem napraviti pozitivnu promjenu i upotpuniti nečiji život, predstavlja sastavni dio projekta. Stoga se provede humanitarne akcije u koje nastojimo uključiti i roditelje, a sva prikupljena sredstva, preko UNICEFA će se donirati za obrazovanje djece u Burkini Faso.

Ovom prilikom želimo zahvaliti UNICEFU, s posebnim naglaskom na njihove koordinatore unutra projekta ”Škole za Afriku” na suradnji koja traje već nekoliko godina, a nadamo se da ćemo je u narednim godina i nastaviti.

Povezane vijesti