Menu Close

Zip line u dječjem vrtiću Vukovar I

Tko su ljudi koji brinu o nama uslijed prirodnih i društvenih katastrofa? Tko su ljudi koji su spremni pomoći nam 365 dana u godinu? Koji broj trebamo nazvati kada smo u opasnosti? Koje sve opasnosti postoje i što možemo činiti kada se zateknemo uslijed požara, potresa ili poplave?

Ovih dana  – volonteri HRVATSKE GORSKE SLUŽBE SPAŠAVANJA (HGSS) su posjetili djecu skupine Maslačak (PO Leptirić) i dali im odgovore na spomenuta, ali i brojna druga pitanja.

Suradnja je započela teorijskim predavanjem primjerenim uzrastu djecu. Uslijedila su brojna pitanja, a zanimanje za HGSS-a nije prestajao. Vodeći se interesima djece, dogovorili smo još jedan susret na kojem smo ponovili sve ono što smo naučili prošli put. Nakon što su se pokazali kao vrlo pozorni učenici – dio ekipe HGSS je djeci skupine Maslačak vani pripremio interaktivno iznenađenje: zip line i vožnju u kolicima za spašavanje.

Iako je u tragovima bila prisutna i mala doza straha, skoro svi su se odvažili na prvi zip-line pothvat. Na taj način su praktično upoznali jedan od načina spašavanja, prevladali strah od visine i dobro se zabavili.

Slike i u ovom slučaju govore više od riječi, a HGSS-u zahvaljujemo na odličnoj suradnji. Vjerujemo da smo ovom suradnjom posijali klicu želju za volontiranjem u HGSS-u  jednog dana.

Povezane vijesti