Menu Close

POSJET SKUPINE „ZVONČIĆI“ PO „LEPTIRIĆ“ GRADSKOJ KNJIŽNICI VUKOVAR, OGRANAK BOROVO NASELJE

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knige, 31. listopada 2019. godine, djeca odgojne skupine „Zvončići“ posjetili su odjel Gradske knjižnice Vukovar, ogranak u Borovu naselju.

Djeca su se upoznala s pojedinim odjelima knjižnice, a najviše su vremena provela u dječjem odjelu, koji je skladno uklopljen u knjižnicu i prilagođen dječjim interesima. Djelatnici knjižnice predstavili su djeci knjižnični fond i multimedijalne materijale. Kroz edukativnu prezentaciju budućim korisnicima knjižnice približili su slikovnice i knjige kao pristupačna i vrlo korisna pomagala u njihovu svakodnevnom životu. Djeca su upoznata s načinom posuđivanja knjiga. Kroz razgovor s djecom pobuđen je njihov interes za pisanom riječi i imali su priliku sudjelovati u likovnoj radionici te stvaranju njihove prve knjige. Dojmovi s ovog susreta su prije svega da se djeca jedva čekaju vratiti ponovno u knjižnicu.

Povezane vijesti