Menu Close

”Lajkaj ovo, staro kao novo”

U ponedjeljak 11. studenog u DV Vukovar I, PO Leptirić održana je prva u nizu kreativnih radionica, koje će se provesti kroz projekt „Lajkaj ovo, staro kao novo“. Riječ je o projektu financiranom sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost koji Europski dom Vukovar provodi u partnerstvu s 5 odgojno-obrazovnih ustanova s područja Grada Vukovara. 

Opći cilj projekta je poticanje djece na recikliranje, s naglaskom na ponovnu uporabu tekstila iz domaćinstva. Od starih traperica prikupljenih još u lipnju ove godine, izrađene su vrećice za preobuku, koje su djeca na radionici dodatno ukrašavala prema svojim željama. U cijelu aktivnost su se uključili i roditelji čime još više osnažujemo suradnju između vrtića i obiteljskog doma.

Ovom prilikom zahvaljujemo Europskom domu na pozivu za suradnju na projektu.

Povezane vijesti