Menu Close

DJECA U POSJETI TVORNICI OBUĆE BOROVO

Djeca iz skupine Maslačak PO Leptirić posjetila su tvornicu obuće Borovo. Posjet poznatoj, domaćoj tvornici je postao već godišnja tradicija. Cilj nam je svaku novu vrtićku generaciju starijih skupina upoznati s važnošću lokalne produkcije te ukazati im na važnost i kvalitetu višegodišnjeg rada tvornice Borovo.

U obilasku tvornice djeca su imala priliku vidjeti kako nastaju poznate borovske cipele: startasice, borosane, boromine, popularne”zenge” i gumene čizme. Posebnu zanimaciju izazvali su strojevi i velika peć za cipele te su zaključili kako je posao obućara težak, a ponekad i opasan jer se lako možeš ozlijediti na tim velikim strojevima.

U razgovor s predstavnicima tvornice, djeca su saznala kako je obuća tvornice Borovo poznata u cijeloj Hrvatskoj i šire. Djeca su obogatila svoje informacije o zanimanju obućara, uvidjela su i važnost zanatskog zanimanja, ali i važnost tvornice Borovo za naš Grad.

Povezane vijesti