Menu Close

HUMANITARNA AKCIJA U PO MITNICA

Blagdansko vrijeme je vrijeme darivanja. Znaju to i vrtićka djeca. Na inicijativu odgojitelja, a u dogovoru s roditeljima – djeca iz PO Mitnica, skupine Žabice i Patkice, odlučila su se uključiti u humanitarnu akciju.

Na božićnim druženjima, odgojiteljice su upoznale roditelje s djelovanjem udruge  “Dajmo im šansu”. Udruga je osnovana s ciljem pomaganja djeci i mladima bez odgovarajuće roditeljske skrbi, oboljelima od kroničnih i malignih bolesti, te samohranim roditeljima.

Predložile su roditeljima da malim znakom pažnje, skupa s djecom, pridonesemo radost Božića oboljeloj djeci koje ovo vrijeme provode u bolnici. U samo tri dana, košare su bile prepune higijenskih potrepština, igračaka i slatkiša. Uz ovaj praktičan dio akcije, odgojiteljice su i u neposrednom radu s djecom poticale razvoj empatije, solidarnosti i naglašavale važnost dijeljenja. 

Povezane vijesti