Menu Close

ČISTE RUKE UZ MALO MUKE

Suradnja između roditelja i vrtića je od izuzetne važnosti za cjeloviti djetetov razvoj. Jedam od načina uspostavljanja dobre suradnje je uključivanje roditelja u odgojno-obrazovni rad.

Tako su skupine Žabice i Patkice ugostile su majku Alandžak koja je odlučila svoje slobodno vrijeme provesti u skupini i darovati djecu prigodnom aktivnošću.

Uz odgojitelje, majka je osmislila istraživačku aktivnost vezano uz higijenu koju su djeca aktivno provela. Djeca su pozitivno reagirala na roditelja u skupini, slijedila njezine upute, komunicirala s roditeljem i postavljala dodatna pitanja. Cilj aktivnosti bio je osvjestiti djecu o štetnosti dodirivanja hrane prljavim rukama. Djeca će u sljedećem razdoblju aktivno pratiti proces promjena na korištenoj hrani – prljavim rukama, rukama koje su dezinficirane, rukama koje su obrisane vlažnim maramicama i rukama opranim sapunom i toplom vodom. 

Zahvaljujemo se majci Alandžak na trudu i odličnoj suradnji vrtić – roditelj.

Povezane vijesti