Menu Close

Plodovi našeg biovrta

Već smo prije pisali o biovrtu u PO Leptirić. Vrijedne ruke odgojitelju su i za vrijeme korone njegovali sadnice koje su posađene zajedničkim radom djece i odgojitelja, a povratkom u vrtić, djeca ponovno angažiraju svoje male ručice.

Sada možemo i uživati u plodovima sadnica. Jedemo jagode, salatu, mladi luk, grašak, mladi krumpir. Dijelimo rasadu rajčice, paprike, kupusa, patlidžana. Posebno želimo naglasiti da je sve bio uzgoj bez trunke kemikalija. Još uvijek čekamo krastavce, grah, mahune, rajčicu, papriku, kupus…

Ponosimo se i time da smo uzgojili multiflore, neven, maćuhice, kadife i kadulju – a sve to ovih dana krasi naše dvorište. Uzgojili smo i začinsko bilje: ružmarin, bosiljak, melisu, majčinu dušicu. Na jesen će nas iznenadit plodovi  bundeve i ukrasne tikvice. Plodove našeg bio vrta dijelimo s našim sugrađanima. Na taj način se još više povezujemo s lokalnom zajednicom, pokazujemo kvalitetu našeg rada, potičemo eko uzgoj i zdravu prehranu.

Povezane vijesti