Menu Close

Sunčani dan na plantaži lješnjaka

Tijekom svakodnevne šetnje “Medvjedića” ulicama Bogdanovaca susreo nas je gosp. Darko B., vlasnik obližnje plantaže lješnjaka te nas je pozvao u posjet svom poljoprivrednom imanju.

Poziv smo vrlo rado prihvatili te smo se općinskim kombijem uputili u veselu avanturu. Gosp. Darko ispripovijedao nam je tehnike uzgoja i skladištenja te načine ubiranja plodova – strojno i ručno. Tada je uslijedio ushit djece jer su se mogli upoznati sa strojem/traktorom za branje lješnjaka. Najveće je oduševljenje djece izazvala mogućnost ručnog kupljenja lješnjaka u vrećice, koje su potom djeca rado nosila svojim kućama. Naravno, ništa nije moglo proći bez degustacije plodova. Veseli je susret završio i još jednim poklonom gosp. Darka – slasnim bombonima i sokovima. Radujemo se nekoj novoj i što bržoj lješnjak avanturi. 

Povezane vijesti