Menu Close

„Pozdrav proljeću iz Vukovara“

Radionica mješovite odgojne skupine „Zvončići“ i Gradske knjižnice Vukovar, ogranak Borovo naselje

„Pozdrav proljeću“ druga je po redu radionica u suradnji DV Vukovar 1, mješovite odgojne skupine „Zvončići“ i Gradske knjižnice Vukovar, ogranak Borovo naselje. Kako nam se kalendarski bliži početak proljeća i djeca u skupini „Zvončići“ odlučila su „pozdraviti“ svojim istraživačko – spoznajnim i likovno – kreativnim aktivnostima proljeće u našem Gradu. Za početak, slikovnica „Kako je Jabuka otkrila proljeće?“ potaknula je kod djece promišljanje o procesu rasta biljke, od sjemenke do ploda. Kroz razgovor u kojem su djeca povezivala sličnosti i razlike u rastu između biljke i čovjeka, djeca su istraživačkim aktivnostima spoznala kako je proces rasta proces u kojem treba nešto čekati, ali da se nakon toga budi osjećaj zadovoljstva, sreće i radosti. Djeca su slušanjem priče dobila ideju za svoje vlastite priče, a zajednički razgovor rezultirao je dogovorom o izradi proljetnih razglednica i umjetničke slike „Pozdrav proljeću iz Vukovara“.

Povezane vijesti