Menu Close

SURADNJA GIMNAZIJE VUKOVAR I DJEČJEG VRTIĆA VUKOVAR I

U sklopu popularizacije STEM – a, učenice Gimnazije Vukovar, zajedno s mentoricom Antonijom Milić održale su 27. svibnja 2021. radionicu u DV Vukovar I pod nazivom Znanstveni vrtuljak. U radionici su se naši najmlađi upoznali sa svijetom kukaca, izrađivali su slonovsku pastu za zube, bojali su mlijeko, gasili požar te promatrali kretanje vode. Kroz različite zanimljive aktivnosti, učenice i mentorica educirali su naše najmlađe i pobudile im znatiželju iz koje je proizašlo mnoštvo pitanja i zaključaka. S obzirom na to da je kemija svuda oko nas, kroz različite radionice nastojimo poticati najmlađe da proučavaju prirodu, postavljaju pitanja te da kroz pokuse i istraživačke radove dođu do zaključaka i novih spoznaja.

Povezane vijesti