Menu Close

Međunarodna volonterska akcija „72 sata bez kompromisa“

„72 sata bez kompromisa“ je međunarodni volonterski projekt koji animira mlade i promiče solidarnost, zajedništvo, kreativnost i volonterstvo. Projekt je osmišljen i pokrenut u Njemačkoj 1995. godine kada je nekoliko mladih odlučilo pronaći način kako potaknuli vršnjake na volontiranje i beskompromisno, bezuvjetno davanje drugima, posebice onima na marginama društva – diskriminiranima, siromašnima, potrebitima. Projekt od tada već godinama okuplja tisuće mladih diljem Europe koji zajedničkim snagama preobražavaju svoju mjesnu zajednicu volonterskim akcijama. 

Tako su i učenici Gimnazije Vukovar velikodušno darovali sebe i svoje vrijeme da bi pomogli nama i tako ostavili otisak svoga srca u Dječjem vrtiću Vukovar I. Zajedno s našim mališanima okrečili su sportsku dvoranu područnog objekta Mitnica.

Pokazali smo kako se zajedničkim snagama može mijenjati društvo. Samo je malo potrebno – izaći iz vlastite udobnosti i slobodno vrijeme posvetiti volontiranju, da bi se dobili veliki plodovi.

Hvala našim vrijednim gimnazijalcima i vidimo se nagodinu!

Povezane vijesti