Menu Close

Blagoslov kruha

U našem vrtiću, kao i svake godine tijekom listopada, obilježavaju se Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje.

Kroz razne aktivnosti cilj nam je bio upoznati djecu s nastajanjem kruha (od zrna do kruha), približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, ukazati na važnost zdrave prehrane, razvoj spretnosti i kreativnosti te razvoj fine motorike kroz aktivnosti miješenja i oblikovanja tijesta. Djeca se u tjednu kruha upoznaju i s drugim plodovima zemlje, uglavnom jesenskim (povrće, žitarice, bilje).

Blagoslovom kruha i krušnih proizvoda vrtić zahvaljuje na trudu i radu znanih i neznanih koji stvaraju hranu u kojoj svakodnevno uživaju s obiteljima. U PO Mitnica i PO Vukovar Novi blagoslov i molitvu predvodio je fra Matija Marijić, u Centralnom objektu vlč. Zvonimir Martinović, a u PO Leptirić fra Slavko Milić i fra Marko Vuković. Za svečanost blagoslova kruha djeca su sa svojim odgojiteljicama pripremila prigodan program i tako zahvalili na dolasku i posveti kruha.

Povezane vijesti