Menu Close

KOTAČ SREĆE : SKUPINA “MASLAČAK” U POSJETI GRADSKOJ KNJIŽNICI

U ponedjeljak 8. studenog 2021. godine, u sklopu manifestacije Mjesec hrvatske knjige 2021. godine, skupina Maslačak u pratnji odgojiteljica posjetila je Ogranak Borovo naselje Gradske knjižnice Vukovar. Kako bi djecu potakli na raspoznavanje slova i sklapanja riječi, knjižničari su pripremili kotač sreće na projektoru nalik nekadašnjoj igri “Kolo sreće”, te su na ploči pored s jedne strane pripremili rečenicu “Dobro nam došli u knjižnicu”, a s druge strane “Mjesec hrvatske knjige” te prekrili papirom u boji kako se ne bi vidjelo koje je slovo ispod. Svako dijete je pojedinačno prilazilo laptopu i vrtilo kotač te na glas reklo na koje mu je slovo stalo. Ukoliko tog slova ima u zadanoj rečenici, knjižničar je sklanjao papir i otkrivao slovo sve dok djeca sva slova nisu pogodila i izrekla spomenute rečenice. S obzirom na to da su djeca brzo pogodila što piše, nakon toga su knjižničarima izrađivali crteže prema svom izboru.

Povezane vijesti