Menu Close

Naših pet osjetila

Djeca od rođenja uče o svijetu putem osjetila dodira, okusa, mirisa, vida i sluha što igra ključnu ulogu u razvoju njihovog mozga. S obzirom da spomenuto područje predstavlja jedan bitan element djetetovog budućeg učenja i spoznavanja svijeta oko  sebe, nastojali smo se malo više pozabaviti osvještavanjem svojih osjetila. Naša pripravnica, Dubravka Miličević, pripremila je niz poticajnih aktivnosti za djecu skupine Golubići.

Kroz istraživačke i spoznajne aktivnosti dotaknuli smo se različitih oblika, boja, tekstura, okusa i mirisa. Djeca su prepoznavanjem, proučavanjem i manipuliranjem materijalima došli do raznih spoznaja. Svako osjetilo popraćeno je provjerom kroz likovno izražavanje putem kojeg djeca pokazuju usvojenost teme, te razvijaju finu motoriku šake i prstiju, te potiču domišljatost u izražavanju vlastitog doživljaja teme. 

Povezane vijesti