Menu Close

4. Vrtićka biciklijada

U subotu, 14. listopada 2023. godine održana je Četvrta vrtićka biciklijada pod motom „Počni rano, živi zdravo“. Na biciklijadi koja je održana u pješačkoj zoni, sudjelovalo je oko 200 djece. Sigurno ponašanje i primjena mjera sigurnosti u prometu je pozitivna navika koja se može usvojiti samo kontinuiranim radom od najranije dobi.

Budući da djeca polaskom u školu postaju aktivni sudionici u prometu, u vrtiću se planira i provodi mnoštvo aktivnosti iz prometnog odgoja. Jedna od tih aktivnosti je upravo i naša vrtićka biciklijada u čijoj pripremi su nam veliku podršku pružili našu partneri: Grad Vukovar, Udruga kineziologa grada Vukovara, Sportski objekti, kao i Vukovarski triatlon klub te Hrvatski Crveni križ.

Djeca su se mogla natjecati u četiri kategorije – guralice, tricikl, bicikl s pomoćnim kotačima i bicikl bez pomoćnih kotača. Svim natjecateljima podijeljene su diplome.

Povezane vijesti