Menu Close

Dani kruha u našem vrtiću

Kao i svake godine u listopadu, obilježili smo Dane kruha – Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Kroz cijeli tjedan različitim aktivnostima djeci se približila tema nastajanja kruha, blagovanja kruha te narodnih običaja. Naša vrijedna djeca su zajedno s članovima svojih obitelji mijesili i oblikovali tijesto te su u vrtić donijeli kruh i ostale krušne proizvode. Na održanoj svečanosti otpjevali su nekoliko pjesmica i izveli nekoliko recitacija, a sve su blagoslovili naši dragi svećenici. Nakon molitve djeca su zajedno sa svojim odgojiteljicama kušala blagoslovljene proizvode.

Centralni objekt

Mitnica

Leptirić

Vukovar Novi

Naše Ribice (PO Mitnica) provele su aktivnosti u kojima su djeca imala mogućnosti kruniti kukuruz, imenovati i opipavati plodove jeseni (orah, kesten, pšenica, bundeva), mijesiti tijesto i dodavati sastojke, a zatim i modelirati svoje kruščiće. Djeca su bila pravi mali pekari s bijelim kapicama i pregačicama. Čitali su slikopriču ,,Od zrna do kruha” te smo razgovarali kako se pravi kruh i tko je pekar. Djeca su temperama i kistom bojala jabuku te su time obilježili i Svjetski dan jabuke. Tijekom navedenih aktivnosti, pjevali smo pjesmice i brojalice prigodne uz temu, a djeci se najviše svidjela pjesmica ,,Pekar”.

Povezane vijesti