Menu Close

Ruksak (pun) kulture

Ruksak (pun) kulture program je koji omogućava dostupnost i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i umjetničkim sadržajima. Program razvija njihovo kreativno obrazovanje, senzibilizira djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture te omogućuju djeci i mladima pristup svim vrstama umjetnosti i kulture. Program zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti i obrazovanja kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama. 

U sklopu ovog programa „Ruksak pun kulture“ razveselio je djecu u našem područnom objektu Leptirić. Djeca su imala priliku pogledati predstavu, sudjelovati na plesnoj radionici i na likovnoj radionici. Glumci su plesom djeci pokušali prikazati važnost pospremanja igračaka u sobi, što se događa s igračkama kada ih se ne pospremi te koliko igračke budu „sretne“ kada su spremljene na svoje mjesto. Sve plesne pokrete iz predstave djeca su na plesnoj radionici naučila i primijenila kroz igru. Na likovnoj radionici su dobili motiv ormara izrezanog od kartona i za zadatak su imali „pospremiti“ odnosno nacrtati igračke iz predstave i svoje omiljene igračke.

Povezane vijesti