Menu Close

Izlet Ljubičica u Baranju

Skupina Ljubičice iz PO Leptirić, u ponedjeljak, 20. svibnja 2024., iskoristila je lijep i  sunčan dan uživajući u prirodnim ljepotama Baranje.

Prvo smo posjetili Kopački rit, gdje smo promatrali brojne biljne i životinjske vrste u njihovom prirodnom okruženju. Posebno su nas se dojmile vožnje vlakićem i brodom, dok su nam ljubazni vodiči govorili o vrstama riba i ptica koje možemo pronaći u ovom parku prirode, te smo naučili i poneku novu vrstu za koju dosada nismo imali prilike čuti.

Nakon kratke okrijepe i užine, zaputili smo se prema Bilju gdje smo posjetili OPG Duša Baranje. Ovdje smo uživali u društvu kornjača, zamoraca, patuljastih zečeva, svinja, koza, magaraca, patuljastih konja, patki, pijetlova i kokoši, te jednog malog janjeta. Mnoge od ovih umiljatih životinja smo pomazili, zagrlili i držali, a poneke smo mogli i nahraniti. Za kraj smo se dobro zabavili uz poznate nam igre povlačenja užeta i skakanja u vrećama.

Povezane vijesti