Menu Close

KADA VRTIĆANCI POSTANU ZNANSTVENICI NA JUŽNOM POLU

Kada prave zime i snijega nema u Vukovaru, to ne znači da ne možemo mi sami stvoriti zimu u vrtiću, a ujedno i postat mali istraživači. Skupina Jagodice je krenula u istraživanje Južnog pola.

Kada kreativnost odgojitelja dobije svoju puninu, tada se stvaraju najrazličitije aktivnosti primjerene razvojnoj dobi, tada pobubljujemo dječju znatiželju i potičemo njihov cjeloviti razvoj na svim područjima. Ono što je važno je da sve to ostvarujemo kroz IGRU, najvažniju aktivnost djetinjstva. U djetinjstvu se igra i učenje isprepliću pa je igra oblik i sredstvo odgoja djeteta. U velikoj mjeri igrom dijete razvija intelektualne sposobnosti, apstraktno mišljenje, logičko zaključivanje, a igra potiče usvajanje pojmova i simbola. Uz pomoć igre djeca upoznaju svijet, skupljaju životna iskustva, usvajaju norme ponašanja te stječu komunikacijske vještine i uče suradničko ponašanje. 

Povezane vijesti