Menu Close

Što se radi u Tratinčicama ovih dana?

Nakon duljeg pobolivanja, naši jasličari se vraćaju u punom broju u jaslice. Odgojitelji prepoznaju priliku za mnogobrojnim poticajima: rasipne materijale koristimo za presipavanje, punjenje u najrazličitije posudice i oblike te time vježbamo finu motoriku naših ruku. Magnetnu ploču ovaj put koristimo za upoznavanje s oblicima i osnovnim bojama (uz zelenu). Odgojitelji su također pripremili i niz stolnih poticaja, aplikacija kojima potičemo razvrstavanje, kategoriziranje i vježbanje fine motorike, a uz to se upoznajemo s bojama, brojevima, različitim teksturama, oblicima te razvijamo našu zvučnu osjetljivost. Drugim riječima, na djetetu primjeren poticajan način upoznajemo svijet oko sebe te razvijamo i stvaramo djetetovo iskustvo.

Povezane vijesti