Menu Close

OBAVIJEST RODITELJIMA O POČETKU RADA SUKLADNO SITUACIJI COVID-19

Nakon privremene obustave rada uslijed epidemije virusom COVID-19, Dječji vrtić Vukovar I s danom 11.05.2020. – ponedjeljak, nastavlja rad uz pridržavanje mjera Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID-19.

Radi zaštite zdravlja djece i njihovih obitelji, dječji vrtić će raditi u uvjetima prilagođenim uputama HZJZ-a. Roditelji/skrbnici imaju obavezu ispuniti i dostaviti IZJAVU kojom prihvaćaju navedene Upute. Bez dostavljene Izjave roditelja/skrbnika, dijete neće moći biti primljeno u vrtić. Izjavu roditelji daju odgojiteljima u skupini.

Rad će biti organiziran u grupama od po 9 djece i jednim odgojiteljem u jutarnjoj, te jednim odgojiteljem u poslijepodnevnoj smjeni. Izbjegavat će se fizički kontakt djece između skupina.

Djecu i roditelje će prilikom dolaska/ odlaska u i iz vrtića na ulazu dočekati dežurni odgojitelj koji će dijete preuzeti od roditelja/skrbnika i odvesti ga u njegovu odgojnu skupinu. Roditelji/skrbnici NE ULAZE  u prostor dječjeg vrtića. Djecu je potrebno dovesti do 8.00 sati.

U nastavku Vam posebno izdvajamo PREPORUKE RODITELJIMA ZA POLAZAK DJETETA koje su dio preporuka koje je uputio HZJZ temeljem kojih ćemo ustrojiti svoj daljnji rad te Vas molimo da u novonastaloj situaciji budemo solidarni i da se uputa svi skupa pridržavamo.

Sukladno preporukama HZJZ-a, preporučuje se uključivanje djeteta u dječji vrtić ako je riječ o djetetu čija su oba roditelja zaposlena ili djetetu koje živi samo s jednim roditeljem te ne postoji druga mogućnost zbrinjavanja djeteta.

Preporučujemo ostanak kod kuće:

– djece s kroničnim bolestima (respiratornim, kardiovaskularnim, dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djece s većim tjelesnim/motoričkim oštećenjima);

– djece čiji roditelji/skrbnici ili ukućani imaju jednu od navedenih bolesti;

– sve djece kojima roditelj može osigurati siguran boravak kod kuće, s obzirom na to da broj djece u vrtićima i školama može biti takav da se mjere fizičkog razmaka u tim kolektivima neće moći poštovati.

Preporučuje se roditeljima/skrbnicima da se strogo pridržavaju Uputa HZJZ-a koje se odnose na dovođenje djece u dječji vrtić, odnosno:

– da ne ulaze u ustanovu osim u krajnjoj nuždi, već da dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje dva metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu;

– da donose i odnose u dječji vrtić obilježeni ruksak s opremom isključivo petkom (posljednji radni dan u tjednu) kada dolaze po dijete te ga predaju odgojitelju;

– da dovode i odvode dijete iz ustanove na način da je u pratnji jednog djeteta uvijek jedna odrasla osoba/roditelj/skrbnik ili se izmjenjuju dvije odrasle osobe

– da u pratnji djeteta treba biti odrasla osoba:

– koja živi u istom kućanstvu s djetetom te upravo ona osoba koja je, u odnosu na druge osobe koje bi mogle dovoditi i odvoditi dijete, uključena u takav tip dnevnih aktivnosti te je njezina mogućnost zaraze koronavirusom najmanja;

– koja zbog starije životne dobi (65 i više godina) ili kronične bolesti ne spada u rizičnu skupinu za obolijevanje od koronavirusa

– djecu iz svake odgojno-obrazovne skupine dovode i odvode roditelji/skrbnici u dogovoreno vrijeme koje je različito za svaku odgojno-obrazovnu skupinu, s razmakom od najmanje 10 minuta između dviju odgojno-obrazovnih skupina;

– roditelji se ne okupljaju na ulazu u vanjski prostor dječjega vrtića ili pred vratima vrtića.

Roditelji/skrbnici:

 – ne dovode dijete u dječji vrtić ako ono ima povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koje je pod rizikom da je moglo biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 (primjerice u kućanstvu ili u ustanovi) ili je pod sumnjom da bi moglo biti zaraženo koronavirusom. To dijete ostaje kod kuće;

 – niti odvode djecu iz ustanova niti ulaze u vanjske prostore (dvorište, vrt, igralište) i unutarnje prostore ustanove ako imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi koronavirusom ili su u samoizolaciji.

Za sve dodatne upute možete se obratiti na bojeve telefona:

032 414 709 – UPRAVA

099  225  4644 – PEDAGOG

Unaprijed hvala na razumijevanju.

Povezane vijesti