Menu Close

“PLANETU SPASI – RECIKLAŽOM SE UKRASI” – HUMANITARNA EKO PRODAJA

U DV Vukovar 1, PO “Leptirić”, u protekla dva dana provodila se humanitarna eko prodaja dječjih rukotvorina. Eko prodaja potaknuta je proslavom Međunarodnog Dana planeta Zemlje koji se svake godine obilježava 22. travnja u cijelom svijetu. Djeca različitih odgojnih skupina izrađivala su različite predmete od materijala koji se može reciklirati i ponovno koristiti. Kroz aktivnosti stvaranja djeca su spoznala važnost recikliranja, ponovnog korištenja materijala, razvijala svoju maštu i kreativnost te na taj način pridonijeli očuvanju planeta Zemlje danas, ali i za budućnost. Prikupljena novčana sredstva PO “Leptorić” donirat će globalnom pokretu “Marijini obroci”, koja omogućava prehranu djece kroz cijelu godinu u najsiromašnijim dijelovima svijeta.

Djeca i djelatnici DV Vukovar 1, PO “Leptirić” od srca se zahvaljuju obitelj Grgurević koja je povodom Dana planeta Zemlje darovala 13 sadnica malina i kupina koje smo posadili u našem ekovrtu.

Ovim putem zahvaljujemo se svima koji su svojim novčanim prilozima pomogli u prikupljanju donacije.

Povezane vijesti