Menu Close

Pčelice u posjetu PO Leptiriću

Skupina “Pčelice” bila je u posjetu skupini “Maslačak”, PO “Leptirić” u Borovu naselju. 

PO “Leptirić” ima status EKO vrtića te smo željeli od njih saznati sve o brizi u vrtu, uzgoju voća, povrća, cvijeća i ljekovitog bilja. Međuvršnjačka suradnja važna je jer dijete brže stječe iskustva o neposrednom okruženju, bolje opaža i međusobno interpretira svijet oko sebe, konstruira vlastito okruženje, uspoređuje svoje mišljenje s drugima, nadograđuje prethodno znanje i koristi nova znanja, stječe nova prijateljstva i socijalne veze. Bilo nam je zabavno i poučno, i zahvalni smo na toploj dobrodošlici i druženju koje su nam pripremili prijatelji. Najbolje o tome govore izjave djece.

Vinka: “Najbolje su mi bile jagode.”

Anton: “Svidilo mi se kako su napravili veliki plastenik!”

Petra: “Salata i mrkva su mi bile najljepše.”

Niko Ć.: “Imaju veeeeeeliko povrće i male jagodice!”

Mia: “Meni su bile najljepše puževe kućice.”

Lucija: “Teta, oni imaju baš zabavno igralište!”

Sofija: “Najviše mi se svidio onaj lijepi bunar u vrtu.”

Povezane vijesti