Menu Close

SVJETSKI DAN GLAZBE U SKUPINI “ZVONČIĆI”

Nova suradnja s Gradskom knjižnicom Vukovar, ogranak Borovo naselje, uvelike nam je otkrila važnost glazbe u našim životima. Glazba pozitivno utječe na fizičke i umne sposobnosti te je veoma važna za razvoj svakog djeteta. Od rođenja djeteta roditelji i okolina instinktivno koriste glazbu kako bi umirili i utješili dijete, kako bi podijelili s djetetom ljubav, radost te na taj način i komunicirali s njim. 

Djeca predškolskog uzrasta tijekom ove radionice otkrila su što je za njih glazba i mogućnosti njezinog nastajanja. Tako smo spoznali da je glazba ritam oko nas, a može nastati uz pomoć glazbenih instrumenata, ali i uz pomoć pokreta našeg tijela, glasanja ptica i slično. Metoda glazboterapije bila je naglasak naše radionice. Nakon pročitane slikovnice “Četiri godišnja doba” uz glazbu skladatelja A. Vivaldia djeca su osmislila igru te je nazvali ” Švrlja brlja”. Slušajući glazbu zatvorenih očiju nekoliko trenutaka povlačili su crte drvenom olovkom po papiru prema ritmu glazbe. Nakon odslušanih dijelova glazbenih ritmova djeca su iz tzv. našvrljanih primjera otkrivala što vide u tim predlošcima te dodatno ukrašavala svoje radove konkretnim primjerima. 

Neka glazbeno putovanje kroz rast i odgoj vašeg djeteta započne.

Povezane vijesti