Menu Close

Projektni dan – Budi junak maloj pčeli

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi o zaštiti okoliša. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

Eko vrtić Leptirić na Dan plate zemlje, u petak 22.4.2022. ima projektni dan. Naša tema su maleni kukci o kojima ovisi ekosustav, toliko važni da je za njih Albert Einstein rekao „Kada bi nestale s površine Zemlje, čovječanstvo bi imalo još samo četiri godine života” – naravno, riječ je o pčelama. U sklopu projekta „Budi junak maloj pčeli“ osmislili smo razne aktivnosti za najmlađe; vrtić će posjetiti eko odbor, pčelar, knjižničarka, a imat ćemo i medeni dan s prijateljima iz DV Vukovar II kada ćemo izrađivati medenjake. Djeca polaznici engleske radionice osmislili su moto „NO 3G 4G 5G just BEE“ s ciljem da na dan 22.4. smanjimo korištenje mobilnih uređaja i na taj način pomognemo pčelama.

Pozivamo i Vas da nam se pridružite i pomognete u očuvanju našeg planeta. J

Povezane vijesti