Menu Close

Susret s akademskim kiparom Šimom Vidulinom

Skupina Maslačak je za šetnje gradom pored Spomen križa na ušću Vuke u Dunav imala čast upoznati akademskog kipara i autora samog Križa, gospodina Šimu Vidulina iz Pule. Sniman je dokumentarac o Spomen križu te su organizatori pozvali i djecu da se priključe, a gospodin Vidulin im je odgovorio na njihova pitanja o izradi križa. 

Djecu je zanimalo gdje je pronašao toliko velik kamen, kako su ga dovezli do Vukovara, čime su napisali slova i što to na njemu piše. Gospodin Vidulin rado je odgovarao na dječja pitanja te nekoliko puta naglasio da su oni naša budućnost. 

Na križu je uklesan tekst pisan glagoljicom “Navik on živi ki zgine pošteno”, koje je davno spjevao hrvatski velikan Fran Krsto Frankopan, a sam autor je naglasio kako je posvećen svima koji su se borili za slobodnu Hrvatsku.

Povezane vijesti