Menu Close

Blagoslov kruha

U našem vrtiću, kao i svake godine tijekom listopada, obilježavaju se Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Kroz razne aktivnosti cilj nam je bio upoznati djecu s nastajanjem kruha, približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, ukazati na važnost zdrave prehrane, razvoj spretnosti i kreativnosti te razvoj fine motorike kroz aktivnosti miješenja i oblikovanja tijesta. Kruna ovotjednih aktivnosti obilježavanja Dana kruha u svim objektima dječjeg vrtića je blagoslov kruha i krušnih proizvoda. Na svečarskom stolu našlo se bogatstvo krušnih proizvoda koje su blagoslovili župnici. Nakon blagoslova, molitve i zahvale te pjesama posvećenih kruhu i onima koji ga spravljaju djeca su s odgojiteljicama po skupinama blagovala blagoslovljene krušne proizvode.

Povezane vijesti