Menu Close

”MALI ČUVARI PRIRODE”

Veliko nam je zadovoljstvo objaviti kako je DV Vukovar I, PO Leptirić ove godine započeo s kraćim programom rada eko grupe pod nazivom ”Mali čuvari prirode”. Odgojno-obrazovni rad ekogrupe „Mali čuvari prirode“ spontanim i vođenim aktivnostima temeljen je na vrijednostima NKOORP-a (znanje, identitet, humanizam i tolerancija, odgovornost, autonomija) što je ujedno i najveća misija našeg programa: „Odgojiti dijete u kakvo društvo se želimo razviti.“ Ekološki odgoj zahtjeva suradnju, praktičnu primjenu i aktivno sudjelovanje u cilju procesa razvoja osjetljivosti djece za održivi razvoj. Odgoj za održivi razvoj temelji se na vrijednostima: poštivanja ljudskih prava, jednakosti među vrstama, poštivanju bio različitosti, života i zdravlja… Vrtić je mjesto u kojem se zajedno s obiteljskim vrijednostima i odgojem uspostavljaju prve opće i zajedničke vrijednosti za budućnost čovječanstva i zemlje. U vrtiću stvaramo temelje za kasniju ozbiljniju ekološko-odgojno-obrazovnu svijest i rad za stvaranje odrasle osjetljive i odgovorne osobe spremne na ekološke izazove budućnosti. Sve to ukazuje na važnost svih aktivnosti koje provodimo, a pokretanje ovog programa je jedna od njih. Kraći program eko grupe ”Mali čuvari prirode” vode dvije odgojiteljice: odgojiteljica savjetnica Kristina Zorić Beslema koja je završila edukaciju u SRC Srednjaci pod nazivom ”Odgoj za održivi razvoj“ i odgojiteljica Anamarija Kopf koja trenutno pohađa spomenutu edukaciju. Eko program je verificiran tijekom prošle pedagoške godine, a ovo je još jedan korak na putu prema održivom razvoju.

Prilažemo djelić provedenih aktivnosti: rad u našem bio vrtu i ”spašavanje gliste” (šetnja po kišici – jer nema lošeg vremena, postoji samo neprimjerena odjeća/obuća – i obilježavanje Međunarodnog dana pješačenja).

Povezane vijesti