Menu Close

PRAVLJENJE ZIMNICE U PO LEPTIRIĆ

Skupina Šafrani, u suradnji s roditeljima imala je jedno zanimljivo druženje koje je uključivalo izradu zimnice. Na jedan praktičan način, djeca su imala priliku upoznati dio svoje tradicije: od sredstava s kojima se radi zimnica (drveni ribež i nabijač) do samog procesa izrade. Zimnica ostaje u vrtiću te ćemo je koristiti kao prirodan vitamin C za nadolazeće hladne dane te ćemo na jedan prirodan način jačati svoj organizam. Dio ove naše tradicije bit će prikazan i na međunarodnom eTwinning-ovom projektu “Our heritage for sustainable future” zajedno s običajima iz Grčke, Norveške, Rumunjske, Litve, Cipra, Bosne i Hercegovine. Recepte smo dobili od naših baka i mama. U nastavku možete pročitati neke od dječjih izjava i pogledati fotografije kako nam je bilo.

K.S: “Ja ću pojesti sav kupus, ja to volim i mrkvu ću pojesti, jel se ukiselilo?”

I.Š.: ” Ovo je baš zabavno, jel može baka opet doći?”

P.L.: “Kad jako lupaš kupus napravi se pjena i voda.”

Povezane vijesti