Menu Close

Svečana akademija u Hrvatskom domu Vukovar

U Hrvatskom domu Vukovar, upriličena je svečana akademija povodom 31. godišnjice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske te 25. godišnjica završetka procesa mirne reintegracije hrvatskog Podunavlja.

Značajan dio je tog procesa bio je i Dječji vrtić Vukovar I.

U veljači 1998. godine tadašnja ravnateljica Hilda Marija Devčić primila je ključeve  obnovljenog vrtića Budućnost. Zajedno s kolegicom Lezom Gojanim, Vericom Kenigskneht i Mirjanom Kulić dolazi pred vrtić. Zgrada je okružena ruševinama, građevinskim otpadom i gelerima. Ništa nas nije pokolebalo. Sada 25 godina kasnije Dječji vrtić Vukovar I djeluje na sedam lokacija , ima 642 upisane djece i proglašen je najboljim vrtićem u Republici Hrvatskoj.

Upravo ta djeca su budućnost našeg grada, naša snaga i naše nasljeđe.

Gradonačelnik Ivan Penava je zahvalio svim institucijama koje su dale svoj doprinos u procesu mirne reintegracije. Zahvalu u ime Dječjeg vrtića Vukovar I primila je tadašnja ravnateljica Hilda Marija Devčić.

Povezane vijesti