Menu Close

“Našim nasljeđem do održive budućnosti”

Najavljivali smo vam početak međunarodnog projekta “Our heritage for sustainable future” kojeg je osnivač naš vrtić s vrtićem iz Litve, a za partnere u projektu priključili su nam se djeca i odgojitelji iz Norveške, Grčke, Rumunjske, Bosne i Hercegovine, Cipra i Hrvatske. Ovakav oblik suradnje omogućuje nam stranica Europien School Education Platform (ESEP)  i eTwinningov portal za učenje i suradnju odgojno-obrazovnih djelatnika.   Projekt je započeo u prosincu i trajat će do lipnja 2023. godine. Dosad smo upoznali jedni druge, naše vrtiće, države, gradove, prikazali tradicije za božićne blagdane i uključili roditelje kroz radionice izrade zimnice karakteristične za države partnere u projektu, a od radionica izrađujemo e-knjigu https://www.storyjumper.com/book/read/146614501/63adaa4dcdb7b . Djeca i odgojitelji ispunili su kviz na početku projekta, a čeka nas još puno igre, zabave i učenja što ćete moći pratiti na našim stranicama i našem projektnom Blogu koji će uskoro postati viralan. Dobrobiti međunarodnih projekata, uz jačanje vlastitog identiteta učeći o tradiciji koja je temelj održive budućnosti, djeca imaju priliku upoznati različite jezike, kulturu, osjećaj pripadnosti jednoj većoj globalnoj cjelini. Djeca i odgojitelji kako bi ostvarili suradnički odnos i suradničke aktivnosti služe se različitim web alatima koji nam suradnju i omogućuju kao i online sastanke za upoznavanje, natjecanje, različite zajedničke zadatke. Razvijamo digitalne kompetencije, komunikacijske vještine i upoznajemo različite pristupe i pedagogije odgojno-obrazovnom radu. U galeriji možete pogledati jedan mali dio naših aktivnosti, a ako vas zanima više nastavite nas pratiti. Naš će projekt uključiti lokalnu zajednicu, izlete, rad u vrtu, upoznavanje nošnje kroz njihovo nastajanje, korištenje, uzorci na nošnji karakteristični za svaku državu i njenu kulturu od kojih će nastati  zastava projekta koja će se vijoriti u svim zemljama partnerima na kraju našeg projekta.

Gdje smo na karti Europe?

Naš logo

Zastave zemalja partnera

Povezane vijesti