Menu Close

Siječanj u Kockićima

U Kockićima (radionice za djecu visokih intelektualnih potencijala) smo tijekom siječnja usvajali početna znanja na osobnom računalu, uspoređivali smo osobno napredovanje i međusobno si pomagali u logičkim igrama. Kroz nekoliko susreta radili smo u Scratch programu. Kako odrediti likove, smjerove kretanja, pozadine i boje  osnovnom formiranju igrice, pokušavali smo individualno i u paru. Dodavali smo zvukove, fotografije i funkcije (kretanja) u početnoj postavljenoj logici. Otkrivali smo što je iluzija i izradili smo svoju iluziju „Ptica u kavezu“. Na svakom susretu igramo socijalno-društvene igre i tangrame. Brzina razmišljanja i logički sljedovi izmjenjuju se po bojama, a samo suradničkom igrom  i prijedlozima dolazimo do rješenja. Započeli smo s temom Metali, robotika i astronomija. Uočavali smo korelaciju metala, metalnih opruga i materijala koji se koriste za svemirska vozila. Improvizirali smo prostor svemira (Mars, Mjesec i Zemlja) te planirali i rješavali problem međuplanetarnog prijevoza.

Povezane vijesti