Menu Close

Tjedan Zdravlja u dječjem vrtiću

Prošli tjedan smo obilježili tjedan Zdravlja u našem vrtiću. Na taj način smo ujedno postali i dio nacionalnog projekta u kojem se u tjednu od 3. do 7.travnja  stavlja naglasak na zdravlje. Ove godine, tema je bila zdrava prehrana. Ponovili smo, a neki su i naučili koje su to namirnice najbolje za naš rast i razvoj, koje namirnice čuvaju naše zdravlje i kako složiti zdravi tanjur koji će nam davati dovoljno energije za igru i učenju. Tijekom cijeloga tjedna govorili smo o voću, povrću, ugljikohidratima i mliječnim proizvodima. Sukladno tome, odgojiteljice su isplanirali niz zanimljivih aktivnosti koje su djeci omogućile da na praktičan način dođu do važnih spoznaja. Također, naš tjedni jelovnik smo uskladili s projektnim preporukama, a u obilježavanje tjedna zdravlja smo uključili i roditelje.      Usvajanjem novih znanja o hrani i prehrani napravili smo korak prema ostvarenju jednom od naših prava – prava na zdravlje.

Povezane vijesti