Menu Close

Europski projekt Five stars spots for kids

Naš novi Europski projekt kojeg provodimo putem Europske školske i obrazovne platforme “Five stars spots for kids” projekt je u kojem ćemo integrirano i sukonstruktivno uključiti elemente građanskog odgoja u kurikulum vrtića. Misao vodilja u planiranju projekta s djecom bit će pravo djece na sudjelovanje, upoznavanje naših mjesta i zajednice, pozitivan način izražavanja osjećaja, mišljenja i stavova. Djeca će predstaviti lokalna mjesta u kojima vole provoditi vrijeme, igrati se, istraživati, sklapati prijateljstva i jednostavno se osjećati sretnima. Djeca će nas putem verbalnog iskaza, crteža i drugih kreativnih načina upoznati s tim mjestima, a zatim ćemo ta mjesta posjetiti, nacrtati kartu, objekte i krajolik, fotografirati, igrati se i podijeliti to online s ostalom djecom i učiteljima partnerima u projektu. U suradnji s lokalnom turističkom agencijom ponudit ćemo rezultat našeg projekta: radit ćemo zajedno i koristiti ITC alate kako bismo izradili brošuru “Dođi i posjeti moje sretno mjesto” s opisima mjesta koja možete vidjeti i u njima uživati s djecom kada posjetite neki od partnerskih gradova ili sela.

Ovim projektom želimo pokazati da čujemo i razumijemo pravo djece da objašnjavaju, sudjeluju i vrednuju što imaju u svojoj zajednici za igru, a što im nedostaje i kome se mogu obratiti za nove i bolje sadržaje za igru i druženje. Ujedno ćemo provoditi kvalitetno vrijeme na otvorenom u svojoj zajednici. E-Twinning platforma spaja učitelje iz različitih zemalja s različitim iskustvom i nacionalnom obrazovnom politikom što obogaćuje iskustvo i znanje svakog partnera u projektu. Ove godine uz našu dugogodišnju eTwinnericu Kristinu Zorić Beslema u projektu sa svojim odgojnim skupinama sudjeluju i odgojiteljice Nikolina Totar, Marija Jukić, Jasenka Zeko i Anamarija Kopf. Više o smjeru projekta moći ćete pratiti kroz naše buduće objave i fotografije.

Povezane vijesti