Menu Close

Vrtić za bolji život

”Vrtić za bolji život” naziv je projekta čiji je nositelj Dječji vrtić Vukovar I uz partnerstvo s Dječjim vrtićem Vukovar II. Ukupna mu je vrijednost 3,5 milijuna kuna i u cijelosti će biti financiran europskim sredstvima i novcem iz državnog proračuna. „Vrtić za bolji život“ projekt je kojim se osigurava druga smjena u vukovarskim dječjim vrtićima što će uvelike olakšati roditeljima koji rade u popodnevnim satima. 

Tim povodom održana je konferencija za novinare na kojoj je gradonačelnik Grada Vukovara Ivan Penava istaknuo kako je riječ o izuzetno važnom projektu. „Imajući u vidu upravo potrebe roditelja i probleme s kojima se susreću u modernom i užurbanom vremenu, za provedbu ovog projekta koji je izuzetno važan za Vukovar te omogućuje bolju ravnotežu poslovnog i obiteljskog života mladih obitelji, osigurali smo bespovratna sredstva u 100%-tnom iznosu, odnosno 3.457.771,79  kuna koje su  85% sufinancirane europskim sredstvima, a 15% sredstvima iz državnog proračuna“, rekao je gradonačelnik Penava. Ravnateljica DV Vukovar I, Mirjana Kulić, pojasnila je kako će na ovaj način biti podignut standard vrtićkih ustanova u gradu na Dunavu, a kroz projekt će se u 6 objekata zaposliti 25 osoba koje su potrebne kako bi oba dječja vrtića radila u produženom radnom vremenu. Provedbom projekta omogućuje se da roditelji dijete u vrtić dovedu kasnije te tako prijepodne mogu provesti zajedno, a radno vrijeme vrtića bit će do 22 sata.

Povezane vijesti