Menu Close

Večer matematike u našem vrtiću

Večer matematike, čiji je organizator Hrvatsko matematičko društvo, održana je i u našem vrtiću 7. prosinca 2023. godine. Cilj ove Večeri je popularizirati matematičku znanost, razvijati pozitivan stav djece prema matematici te pokazati svim sudionicima koliko je matematika lijepa i zabavna. Večer matematike organizirana je u obliku radionice za djecu i roditelje koja uključuje male radne centre odnosno “matematičke stanice” s matematičkim aktivnostima koje djeca rješavaju samostalno ili uz pomoć roditelja. Djeca prolaze kroz radne centre, nakon svakog izvršenog zadatka dobiju zasluženi pečat i na kraju kad skupe sve pečate dobiju Zahvalnicu o sudjelovanju.

Večer matematike realizirana je u Centralnom objektu, PO Mitnica, PO Leptirić, PO Vukovar novi te PO Sotin. U organizaciji je sudjelovalo 44 odgojiteljice iz navedenih objekata, a odazvalo se ukupno 88 djece i 81 roditelj.

Hvala svima koji su se odazvali i našim odgojiteljicama na organizaciji!

Povezane vijesti